PROGRAMY PARTNERSKIE

Programy partnerskie – co to jest?

Sieci afiliacyjne

Sieci afiliacyjne to jeden ze sposobów na zarabianie pieniędzy w domu. Nie jest to jednak metoda dla leniwych. Wymaga od zainteresowanego nakładu pracy oraz determinacji. Jednak nagrodą są niebagatelne profity. Najlepsi potrafią zarobić do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Twoja przygoda zapewne rozpocznie się od stawiania małych kroczków, ale z czasem będziesz się poruszał w tej branży sprawnie i skutecznie. Kluczową kwestią jest cierpliwość. Wielu ludzi próbujących swoich sił w systemach partnerskich, nie widząc szybkich efektów – rezygnuje.

Dobrze, ale na czym polega zarabianie w sieciach partnerskich?

W skrócie, otrzymujemy wynagrodzenie za polecane przez nas produkty lub usługi. Za każdą osobę, która dokona zakupu/skorzysta z oferty poprzez specjalny link referencyjny – my otrzymujemy prowizję od sieci partnerskiej.

Stawki jakimi nagradzany jest afiliant za skuteczną sprzedaż, wahają się od paru złotych do około 200 zł.

Wysokość prowizji może być również wyrażona procentowo – np. 8% zysku od sprzedanego produktu. Uczestnictwo w systemach afiliacyjnych jest bezpłatne – tutaj możemy tylko zarabiać. Aby lepiej to zobrazować, przyjrzyjmy się prostemu przykładowi.

Programy partnerskie - jak zarabiać

Na początku Twojej przygody z afiliacją, dobrze abyś znał najczęściej używane pojęcia z tej kategorii. Poniżej znajduje się krótka ściąga.

Programy partnerskie – słownik pojęć:

Program partnerski (program afiliacyjny, system partnerski, system afiliacyjny) – portal do którego bezpłatnie się zapisujesz. Serwis udostępnia Ci materiały reklamowe, które zawierają Twój unikatowy link referencyjny. Dzięki niemu, system wie który z partnerów sprzedał dany produkt.

Afiliant (partner, wydawca) – czyli Ty (osoba zapisująca się do programu partnerskiego).

Link referencyjny – specjalnie spersonalizowany link do produktu który promujesz. Może występować jako zwykły odnośnik lub być np. elementem banera.

Prowizja – Twoje wynagrodzenie za udaną sprzedaż. Może być wyrażona w konkretnej (z góry ustalonej) stawce lub procentowo – np. 90 zł albo 8% od sprzedaży.

Klient (lead) – osoba, która kupi dany produkt poprzez Twój link referencyjny. Sieci afiliacyjne używają również określeń lead lub wniosek.

Programy partnerskie stosują różne modele rozliczeń za poszczególne produkty/usługi:

CPL (cost per lead) – jest to najpopularniejsza metoda rozliczeń w programach partnerskich. Afiliant otrzymuje wynagrodzenie za wypełniony przez klienta formularz kontaktowy lub wniosek o produkt/usługę.

CPS (cost per sale) – w tym modelu rozliczeń, wydawca otrzymuje wynagrodzenie za sprzedany produkt/usługę. Wysokość prowizji zależy najczęściej od wartości transakcji.

CPA (cost per action) – tutaj reklamodawca płaci za określoną akcję (np. zapis do newslettera, umówienie się na spotkanie, złożenie zamówienia, itp).

CPC (cost per click) – Afiliant otrzymuje wynagrodzenie za unikalne kliknięcie w kreację reklamową. Model rzadko spotykany w programach finansowych.

Czy aby zarabiać na programach partnerskich, muszę posiadać własną stronę internetową? Nie

Część programów partnerskich wymaga zgłoszenia własnej strony www, jednak dopuszcza również formę promocji poprzez media społecznościowe (Facebook, Twitter, LinkedIn, itd), fora czy mailing.

Niektóre sieci afiliacyjne udostępniają partnerom własne narzędzia, takie jak subdomeny, rankingi, porównywarki czy kalkulatory.

Aby spełnić wymóg posiadania własnej strony internetowej, można to zrobić w szybki, łatwy i bezpłatny sposób – po prostu zakładając bloga na jednej z bezpłatnych platform (Blogger, Blog.pl czy WordPress).

Tematyka bloga nie ma znaczenia. Może być związany z naszymi zainteresowaniami lub nawiązujący do tematyki produktów, które sprzedajemy.

Ocena
[Total: 3 Average: 4.3]